3D-годинник – данина моді чи новий вид настінних годинників?
3D-годинник – данина моді чи новий вид настінних годинників?
"А що роблять годинники, якщо не відміряють час, дане нам для створення самих себе,
для відкриття всередині себе того, про що ми і не підозрювали?"
Енн Райс. Пісня Серафимів
Що це взагалі за виріб, як з ними взаємодіяти?
Таке поняття як 3D-ефект відомо вже давно, зараз сформувався як повноцінний розділ комп'ютерної графіки. Означає, що зображення не плоске 2-хмерное, а об'ємне 3-хмерное. Саме приставка «3D» виникла від англійської 3-dimensional, де dimension – це вимір, вимір.
Середньостатистичний обиватель познайомився з цим поняттям, швидше за все, при перегляді 3D-фільмів у кінотеатрах. Цікаво, що перші фільми такого плану з'явилися ще в 50-х роках. Це був свого роду переворот – глядач став практично учасником подій, що відбуваються на екрані, картинка ожила, стала максимально реалістичною. Тоді ж ми дізналися про 3D-окуляри, пізніше про 3D-принтер, 3D-білизна постільна, 3D-діагностику в медицині, 3D-телевізор, 3D-ігри, 3D-шпалери та про 3D-годинник. Відразу обмовлюся, що мова в цій статті йде про настінних 3D-годинах. І це швидше рекламне маркетингове поняття, яке застосовується з метою привернути увагу, викликати інтерес у потенційного покупця.
Напевно, правильніше застосувати в даному випадку такі поняття:
- «безкаркасні годинник», оскільки всі елементи кріпляться на стіну окремо один від одного. Хоча обсяг у них звичайно є присутнім за рахунок товщини елементів циферблата.
- «годинник-наклейки» - іноді застосовують таке поняття, т. к. цифри або зарубки просто приклеюються до стіни, не вимагаючи значних зусиль.
Інтерес користувачів інтернет до предмету статті стабільно зростає (Україна). За останній рік кількість запитів по цій темі подвоїлася, тенденція зберігається. Цікаво, що, наприклад, у Росії попит стабілізувався і в 2017 році зберігається на рівні минулого року. Думаю, що можна спрогнозувати стабілізацію попиту також в Україні.
Зараз на ринку можна знайти багато варіантів 3D-годин. Це стосується:
- матеріалу;
- способу виготовлення;
- кольору;
- розміру виробу.
Все це кожен покупець вибирає виходячи зі свого смаку, вільної площі на стіні, розміру і типу приміщення, вже наявних елементів декору інтер'єру. Якщо ви не страждаєте гігантоманією, вільного місця не дуже багато, то можна придбати годинник не дуже великого діаметру (35-50 см). Якщо ж віддаєте перевагу великі деталі інтер'єру і дозволяє простір, то є варіанти з діаметром до 130 див. Особисто у мене вдома саме такі). Звичайно ж, такі годинники дуже добре виглядати в офісі – всім все добре видно навіть здалеку. Варіант «Не знав скільки часу» або «Затримався т. к. не помітив котра година» не пройде.
Ще однією особливістю безкаркасних годин є можливість трохи видозмінювати форму і розмір циферблата. Ви можете розмістити цифри (зарубки) на більшій чи меншій відстані від центру, також надати циферблату форму овалу, квадрата, хаотично розмістити елементи на стіні. Тут все залежить від вашої фантазії.
Окремо варто сказати про функціональність – маючи великий розмір цифр так і стрілок, інформація про часу з таких годин дуже добре зчитується оком. Якщо колір виробу контрастно виділяється на тлі стіни, то побачити, скільки часу вночі, не складе ніякої праці. Механізм застосований кварцовий, практично безшумний, не потривожить вас вночі або під час денного відпочинку.
При монтажі придбання на стіну від вас потрібна деяка вправність і акуратність.
- Якщо ви зовсім не дружите з руками, краще залучіть для цієї мети когось «рукастого». Але основна маса покупців справляється з монтажем без проблем. Головне – не поспішати.
- Розкладіть спочатку елементи годин на підлозі, поекспериментуйте з розміщенням елементів.
- Виберіть найбільш для вас прийнятний варіант. Тільки потім реалізуйте його вже на стіні.
- В залежності від структури покриття стіни вам може знадобитися клей. Хоча в більшості моделей передбачена самоклеюча плівка на цифрах, досвід показує, що якщо стіна не ідеально гладка, а має структуру (штукатурка, шорсткі шпалери), то цифри можуть відклеїтися через кілька годин, впасти на підлогу. При цьому іноді склеюються між собою, при роз'єднанні можлива їх деформація або пошкодження. Тому радимо відразу посадити цифри на клей «Момент» або аналогічний.
- Для кріплення механізму знадобиться один отвір в стіні.
- Обов'язково зніміть захисну плівку з цифр і стрілок (деякі моделі). Це додасть завершеність вашій роботі, доскональність виду виробу. Пам'ятайте про батарейку.
От і все! Родичі будуть приємно здивовані, а гості щиро зацікавлені незвичайним елементом оформлення вашого приміщення. А в першу чергу - ви самі залишитеся задоволені придбанням, виконаною роботою, преобразившимся інтер'єром.
Сподобалася стаття? Поділіться нею зі своїми друзями у соцмережах! Не будь жадібною)
- Великі 3D-годинник. Годинник-наклейкиОсновні критерії вибору великих настінних годинників. Особливості 3Д-годин. Способи монтажу годин на стіну.Повна версія статті
- Як навчити дитину визначати час за годинником?Дорослі вже так звикли до поняття часу, забуваючи про те, що воно абстрактно, не відчутно.Повна версія статті